Kruszywo

Każdy właściciel firmy budowlanej, ale także i niejeden inwestor, wiedzą, że do budowy każdego budynku, a także drogi czy wielu różnego rodzaju obiektów niezbędne jest kruszywo. Niektóre rodzaje mają też zastosowanie w ogrodach, gdzie wykorzystywane są na ścieżki, podbudowę tarasu, czy obsypywanie roślin. Piasek i żwir są niezbędne na każdej budowie budynków wznoszonych zarówno systemem tradycyjnym jak i wieloma innymi.
Nawet przy budowie domu w szkielecie drewnianym niezbędne będzie zaopatrzenie się w te materiały. Są one bowiem wykorzystywane głównie jako podbudowa pod posadzki wykonywane na gruncie. Oprócz tego przydają się w sytuacji konieczności wykonania betonu na budowie, albowiem często do drobnych prac beton sporządza się w betoniarce (zamówienie go w betoniarni byłoby bowiem zbyt drogie i nieopłacalne). W przypadku murowania ścian na tradycyjną zaprawę równie często jest ona wykonywana przez murarzy bezpośrednio na budowie.
Rzadko kiedy używa się do tego gotowych workowanych zapraw, gdyż takie są bardzo drogie. Piasek i żwir, ale także różnej wielkości grys i tłuczeń wykorzystywane są do budowy dróg, chodników, ścieżek i tarasów. Stanowią wtedy jedne z warstw będących podbudową dla materiału końcowego. Wszystkie te materiały posiadamy w ciągłej sprzedaży przez cały rok w bardzo dużych ilościach. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług zarówno firmy budowlane jak i inwestorów budujących lub planujących budowę domu. Niemniej jednak przy bardzo dużych zamówieniach prosimy o wcześniejszą rezerwację. Niektóre materiały poza sezonem budowlanym posiadają znacznie niższe ceny niż w sezonie, dlatego też warto zaopatrywać się w nie jeszcze przed rozpoczęciem budowy.
Dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy, które na pewno będą potrzebne przy realizacji każdej inwestycji.

 

Źródło: